• „Klub Pożeraczy Książek”.

• 01.10.2023 23:00
            • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji czytelniczej zainicjowanej na łamach czasopisma „Biblioteka w Szkole”.
              Zachęcam do zabawy w „Klub Pożeraczy Książek”. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują  dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

• 29 WRZEŚNIA – DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

• 01.10.2023 22:33
            • W piątek 29 września obchodziliśmy w naszej szkolnej bibliotece Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Wydarzenie to należy do świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku.
              Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach, dlatego 29 września - dzień jej urodzin, to nie przypadkowa data święta, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
            • Uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

• 01.02.2023 21:56
            • Zgodnie z tradycją naszej biblioteki szkolnej, na przełomie pierwszego i drugiego okresu odbywa sięę uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów z klas pierwszych-jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. W tym roku szkolnym wydarzenie to miało miejsce 13 stycznia, tuż przed feriami.
            • „Zakładka - PRZYJACIÓŁKĄ KSIĄŻKI”

• 13.01.2023 21:40
            • Na początku listopada w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie konkursu na najładniejszą zakładkę do książki. Brali w nim udział uczniowie z klas drugich. Prace były wykonywane różnymi technikami plastycznymi