• „Klub Pożeraczy Książek”.

• 01.10.2023 23:00
          • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji czytelniczej zainicjowanej na łamach czasopisma „Biblioteka w Szkole”.
            Zachęcam do zabawy w „Klub Pożeraczy Książek”. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują  dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

• Po przeczytaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek i otrzymuje dyplom.
            Wyzwania – dwa do wyboru:

• Zaprojektuj swoją wersję okładki.
            • Napisz bardzo krótkie streszczenie, które umieszcza się najczęściej na tylnej okładce książki.
            • Przyprowadź do biblioteki koleżankę lub kolegę, którzy z niej nie korzystają, lub zachęć kogoś do przeczytania oddanej książki.
            • Wymień dwie pozytywne i dwie negatywne cechy tej książki.

Bonusy:

• Możesz zgłosić dowolną książkę na wystawę książek polecanych przez bibliotekę.
            • W tym semestrze masz pierwszeństwo w razie kolejki oczekujących na daną książkę.
            • Otrzymujesz zakładkę do książki.
            • Dostajesz naklejkę czytelnika.

Bibliotekarz: Renata Siudym