• „Pasowanie na czytelnika”

• 15.01.2024 10:56
            • Co roku w naszej bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość „Pasowania
              na Czytelnika” uczniów klas pierwszych.Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

• „Dzień Pluszowego Misia”

• 29.11.2023 19:21
            • Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak.  Ta słodka maskotka towarzyszy maluchom od wczesnych lat. Miękki, puchaty, bohater wielu książek i filmów, daje  poczucie bezpieczeństwa i wsparcia wielu dzieciom.
            • 5 XI - „Dzień Postaci z Bajek”

• 16.11.2023 22:35
            • 5 listopada obchodzimy nietypowe święto –jest to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To okazja, by przypomnieć sobie ulubione postacie
              z  bajek Disneya i innych popularnych książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytanie, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia starszych z dzieciństwa.
            • „Przyłapani na czytaniu”

• 18.10.2023 23:30
            • 6 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu pt. „Przyłapani na czytaniu”.
              Celem akcji była:
              - promocja pasji czytania wśród dzieci i młodzieży;
              - integracja środowiska szkolnego;
              - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
               - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 03.10.2023 22:36
            • Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października.