• Wyjazd edukacyjny uczniów ZPO w Terpentynie na 63. Pokazy fizyczne na UMSC w Lublinie

• 22 września 2023 roku uczniowie klas 7 i 8 ZPO w Terpentynie uczestniczyli w 63. Pokazach z fizyki rokrocznie organizowanych przez naukowców z UMCS w Lublinie.Pokazy prowadzone przez wykładowców uczelni miały formę warsztatów, w których brali aktywny udział również chętni uczniowie.  Pracownicy Instytutu Fizyki  w sposób naukowo - zabawowy pokazali młodzieży eksperymentalnie mnóstwo reguł i praw fizycznych, które obserwujemy w otaczającym nas świecie. Doświadczenia uświadamiały, że fizyka towarzyszy nam nieustannie na co dzień, toteż poznanie jej zasad nie tylko ułatwia funkcjonowanie, ale nierzadko ratuje życie... Zakres tematyczny pokazów fizycznych obejmował: Fizykę latania, Poprzez zabawę do praw fizyki, Rezonanse i Termodynamikę. Było wesoło,  czasem nieco przerażająco, ale na pewno interesująco...

art. Iwona Młynik

• „Szkoły pełne talentów”

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji dedykowanej polskim szkołom - "Szkoły Pełne Talentów", którą organizuje Lidl.

Istotą akcji jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła -za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony otrzymane za zakupy w Lidlu) - odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego. Wachlarz nagród do zdobycia jest bardzo szeroki.

Talenciaki można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR, następnie przypisać je do naszej szkoły (w wyszukiwarce prosimy wpisać:  Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Terpentynie). Otrzymane Talenciaki  można również przekazać w tradycyjnej formie, wrzucając je do specjalnych pudełek, które znajdują się w naszej szkole przy wejściu głównym, przed klasą nr 7 oraz w przedszkolu.

Wierzymy, że akcja zmobilizuje całą naszą społeczność oraz wszystkich przyjaciół do wspólnego działania na rzecz naszej placówki.

Akcja trwa do 05.11.2023roku.

Zachęcamy do udziału !

Koordynator akcji

Żaneta Łojek

• Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU na rok szkolny 2023/2024

• Dnia 8 września 2023 roku odbyły się w ZPO w Terpentynie tajne wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz na opiekuna SU na rok szkolny 2023/2024. W wyborach na przewodniczącego SU kandydowało 35 uczniów z klas 4-6. Na opiekuna SU kandydowało 23 nauczycieli. Wszyscy uczniowie klas 4-8 oddali swój tajny głos na jednego ucznia oraz jednego nauczyciela. Komisja skrutacyjna miała dużo pracy, by zliczyć głosy całej społeczności szkolnej.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego
            została Kornelia Michalec z klasy 6a.

Opiekunem SU został pan Grzegorz Wisiński.

Gratulujemy zwycięstwa.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 roku  społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele zebrali się na placu szkolnym Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2023/2024.